Zarybienie pstrągiem potokowym - narybek wiosenny

Aktualności | 2020-07-15 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 23, 24 i 28 marca 2020 r. wykonano zarybienie materiałem pstrąga potokowego ( narybek wiosenny 1+) w łącznej ilości 19 050 szt.

Zarybiono następujące wody: rz. Biała Przemsza z dopływami, rz. Sztoła, rz. Biała, pot. Jasienica, pot. Puńcówka, pot. Bobrówka, rz. Olza, rz. Drama.

Pstrągi potokowe pochodziły z gospodarstwa Rybackiego w Bielsku Białej–Olszówka, oraz Wylęgarni i Hodowli ryb  z Wisły-Czarne.  Przeciętna długość pstrąga 8-12 cm, ryby w bardzo dobrej kondycji, nie odnotowano strat w transporcie.

W związku panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz rozporządzeniami władz państwowych odnośnie zachowania zasad bezpieczeństwa, w zarybieniach uczestniczyli pracownicy etatowej Straży Rybackiej, oraz pracownicy działu GRW.

Wszystkim uczestnikom za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Działu GRW