Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020

Aktualności | 2020-09-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach  11-13.09.2020 r. Rada ds. Młodzieży przy ZG PZW zorganizowała i przeprowadziła drugą w tym roku Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach wędkarskich Wenecja 2020. Tak jak na pierwszej olimpiadzie organizowanej przez Okręg PZW w Kielcach nasz rejon był reprezentowany przez trzy drużyny.

Olimpiada przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami COVID była trochę inna niż wszystkie poprzednie ale najważniejsze, że „cała młodzieżowa rodzina” znów mogła się wspólnie spotkać  i sprawdzić swoje umiejętności.

Po przyjeździe na miejsce jeszcze w piątek zostały rozegrane dwie konkurencje olimpiady – test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz sprawność przez wszystkich startujących nazywana popularnie piłeczkami. Po tych dwóch konkurencjach już zaczęli się wyłaniać pierwsi kandydaci do podium olimpiady.

Dwie kolejne konkurencje zostały zaplanowane na sobotę. Po sobotnim śniadaniu kategorie U12 i U16 przystąpiły do zawodów spławikowych a kategoria U14 do trójboju rzutowego. Należy zaznaczyć że wszystkie konkurencje były rozgrywane praktycznie na miejscu. Najmłodsi łowili z dwóch dużych podestów na jeziorze Weneckim a „starszaki” na łowisku komercyjnym Wenecja ( umówmy się łowisku komercyjnym tylko z nazwy bo większości z nas komercja kojarzy się z dużymi rybami a tych w sobotę zabrakło ). Po obiedzie byłą zmiana doscyplim tak żeby wszyscy ukończyli wszystkie zaplanowane konkurencje.

Wieczorem poznaliśmy końcowe wyniki. Wyniki naszych reprezentantów :

U12 :

Klaudia Świerc          koło PZW 108 Miasteczko Śląskie    5 miejsce

Paweł Mirek               koło PZW 92 Halemba                      11 miejsce

Sebastian Tybora       koło PZW 92 Halemba                      12 miejsce

U14 :

Marcin Frank             koło PZW 86 KWK Śląsk                  3 miejsce

Bartosz Mirek            koło PZW 92 Halemba                      6 miejsce

Dawid Świerc koło PZW 108 Miasteczko Śląskie               8 miejsce

U16 :

Kamil Szołtysik                     koło PZW 72 ZAMET                         2 miejsce

Grzegorz Frank                      koło PZW nr 86 KWK Śląsk             3 miejsce

Dominik Chaber                    koło PZW nr 68 Zebrzydowice         6 miejsce

Bardzo ucieszyły nas wyniki drużynowe :

Katowice I                  2 miejsce

Katowice II                 4 miejsce

Katowice III                6 miejsce

Znając wyniki wszyscy zaczęli już liczyć wyniki klasyfikacji cyklu olimpiad.

Zaczęło się robić ciekawie gdy po wstępnych obliczeniach aż trzy drużyny miały taką sama liczbę punktów więc o zajętych miejscach na podium zaczęły decydować małe punkty. Katowice I, Kielce I i Bydgoszcz zastanawiała się jak to wszystko się poukłada. Ostatecznie nasza drużyna zajęła w cyklu 2020 drugie miejsce a pozostałe drużyny uzupełniły szerokie podium zajmując czwarte i piąte miejsce.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na pracę jaką od kilku lat wykonują trenerzy naszych olimpijczyków w składzie : Andrzej Stokfisz, Wojciech Frank i Robert Mirek pod kierownictwem Romka Łysiaka o czym świadczą wysokie wyniki naszych zawodników i całych drużyn.

W cyklu rocznym pucharowe miejsca naszych reprezentantów :

U12 – Klaudia Świerc                       - 4 miejsce

U14 – Marcin Frank                          - 3 miejsce

U14 – Bartosz Mirek                         - 4 miejsce

U16 – Kamil Szołtysik                      - 1 miejsce

U16 – Dominik Chaber                     - 3 miejsce

U16 – Grzegorz Frank                       - 4 miejsce

Drużynowo :

Katowice I      - 2 miejsce

Katowice II     - 4 miejsce

Katowice III   - 5 miejsce

Komisja Młodzieżowa