IV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Wędkarskie

Aktualności | 2009-08-26 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W Skierniewicach w dniach 07 – 09 sierpnia 2009 roku odbyła się IV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej PZW. W tym roku Okręg Katowice reprezentowała drużyna z Koła nr 72 Zamet Tarnowskie Góry, która wygrała I Olimpiadę Młodzieżową PZW Okręgu Katowice. Zawodnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych: do lat 12, do lat 14 i do lat 16.

Skład drużyny był następujący: (od lewej na zdjęciu) Łukasz Knoppik (do lat 14), Olaf Michalik (do lat 12) i Kamil Sojka (do lat 16). Opiekunami drużyny byli Roman Łysiak i Antoni Rogulski. Reprezentacja Okręgu Katowice zdobyła łącznie 10 pucharów, w tym puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji końcowej Olimpiady.

Trzeba zaznaczyć, że reprezentanci naszego Okręgu biorą rokrocznie udział w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży zajmując wysokie lokaty. Świadczy to o dużych umiejętnościach oraz o dobrym przygotowaniu naszej młodzieży.