„MOJA RZEKA ZNOWU BĘDZIE CZYSTA" - UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU

Aktualności | 2010-03-16 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Jak już informowaliśmy, rozstrzygnięty został konkurs ekologiczno-plastyczny pod hasłem „Moja rzeka znowu będzie czysta" zainicjowany prze Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz Komisję Młodzieżową działającą przy Okręgu. PZW Katowice. Konkursy o podobnym profilu Komisja organizuje od wielu lat, tym razem jednak zweryfikowano rekordową liczbę -149 prac z 27 placówek oświatowych, kół wędkarskich, szkół, świetlic i domów kultury. Do instytucji, które odpowiedziały na apel uczestnictwa w zmaganiach plastycznych i do wyróżnionych dzieci wystosowano dyplomy i podziękowania, natomiast laureaci wraz z opiekunami, zostali zaproszeni na uroczystość w sobotę, 6.marca do siedziby Okręgu..

Grupę zwycięzców powitali gospodarze w osobach wiceprezesa Okręgu PZW Katowice - Konrada Ciury, przewodniczącego Komisji Młodzieżowej - Zbigniewa Mośko, członków Komisji Młodzieżowej oraz Komisji Konkursowej.

W czasie poczęstunku i w serdecznej atmosferze była okazja, by wspólnie porozmawiać o sprawach ekologii i przybliżyć dzieciom idee sportu wędkarskiego, do którego zachęcał w swym wystąpieniu zarówno prezes Ciura, jak i członkowie Komisji. W trakcie spotkania odczytany został list z podziękowaniami i gratulacjami od Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, a kulminację stanowiło wręczenie wszystkim laureatom dyplomów i nagród ufundowanych przez Komisję Młodzieżową. Dzieciom i nauczycielom przekazano również materiały dydaktyczno - informacyjne i wydawnictwa o charakterze ekologicznym przekazane przez IETU.

Na zakończenie spotkania młodzi twórcy dumnie pozowali do zdjęć na tle swoich zwycięskich prac, zarówno indywidualnie, jak i w wersji grupowej. Efekty tej artystycznej „sesji" można obejrzeć w naszej galerii. Zebrani młodzi goście potwierdzili gotowość do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu, a niektórzy, okazując dużą ciekawość tematem wędkowania, wyrażali chęć bliższego poznania jego tajników, co - mamy nadzieję - dobrze rokuje dla rozwoju naszego Związku ...

Antoni Rogulski
Zbigniew Mośko