XX Międzynarodowe Halowe Zawody Rzutowe Busko - Zdrój 20.03.2010

Aktualności | 2010-03-26 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Okręgowa Komisja Młodzieżowa w nagrodę za najlepsze wyniki w tegorocznym cyklu startów GP okręgu Katowice w Wędkarstwie Rzutowym wytypowała na Jubileuszowe 20 Zawody Halowe w Busku Zdroju 3 kadetów i 2 kadetki. Reprezentując Okręg Katowice osiągnęli oni bardzo dobre wyniki. Szczególne słowa uznania należą się tym z pośród nich, którzy pierwszy raz uczestniczyli w zawodach takiej rangi.  Na 28 kadetów startujących w zawodach kadetów nasi kadeci uzyskali następujące wyniki następujące miejsca:

1.   Olaf              Michalik  z  Koła nr 72         II m-ce.    160  pkt.

2.   Oliwia          Kurdek     z  Koła nr 72     VIII m-ce.    124  pkt.

3.   Łukasz         Knoppik   z  Koła nr 72        IX m-ce.    124  pkt.

4.   Dawid          Konopko  z  Koła nr 92         XI m-ce.   118  pkt.

5.   Patrycja       Bakaj        z  Koła nr 72      XVI m-ce.      73 pkt.

W zawodach uczestniczyli także reprezentanci Okręgu Katowice w kategorii seniorów, kobiet, juniorów, juniorek.
Wśród seniorów na szczególne słowa uznania zasługuje Paweł Sobota, który został zwycięzcom z rewelacyjnym wynikiem 295 pkt. na 300 możliwych.
II miejsce zajął kolejny nasz zawodnik Marek Noga z wynikiem 276 pkt. miejsce VIII m-ce Zbigniew Mośko 247 pkt. Bezkonkurencyjny okazał się także młodszy z braci Sobotów Damian w kategorii juniorów uzyskując 266 pkt. - Kamil Sojka XI m-ce 179 pkt. W kategorii juniorek Oliwia Mośko zajęła II m-ce z bardzo dobrym wynikiem 251 pkt.
Nasza przedstawicielka w kategorii kobiet Katarzyna Cylwik zajęła VII m-ce. gromadząc 181 pkt.
            Zawody rozgrywano także drużynowo. W tej klasyfikacji najlepszą okazała się drużyna Katowic, która składzie trzech seniorów  (Sobota P., Noga M., Mośko Z.) oraz junior Sobota Damian zajęła I m-ce z wynikiem 1084 pkt.
 Kapitan drużyny i wiceprezes d/s Młodzieży ZO PZW Katowic Zbigniew Mośko złożył gratulacje za sportową postawę i wyniki zawodnikom, jak również podziękował za współpracę przy tak  udanej imprezie opiekunom młodzieży w osobach Antoni Rogulski, Dariusz Sobota, Jacek Sojka .

wiceprezes ds. młodzieży ZO PZW   Zbigniew Mośko

członek komisji młodzieżowej  Antoni Rogulski