Spotkanie z opiekunami młodzieży

Aktualności | 2010-04-19 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Tradycją w pracy Komisji Młodzieżowej stają się już spotkania z opiekunami młodzieży w kołach naszego Okręgu. Piątkowe posiedzenie w tak rozbudowanym gronie (9.04.2010)  miało charakter nie tylko informacyjny, ale i integracyjny. Oprócz członków  Komisji Młodzieżowej przybyło na nie 32 opiekunów młodzieży z poszczególnych kół. Zebraniu przewodniczył kolega Roman Łysiak, który z dużą satysfakcją powitał tak liczne grono przybyłych działaczy.

Wśród wielu omawianych kwestii znalazła się sprawa zasad bieżącej edycji konkursu o miano Młodzieżowego Koła Roku, którą omówił kolega Antoni Rogulski, a także zasady tegorocznego naboru młodzieży na letni obóz wędkarski w Międzybrodziu Żywieckim, z którymi zapoznał zgromadzonych, kolega Henryk Bębnowicz.

Do tematu II Okręgowej, a także Ogólnopolskiej Olimpiady Wędkarskiej, odniósł się natomiast Dariusz Sobota. Zebrani poinformowani zostali także o pozostałych imprezach sportowych, które odbywać się będą w nadchodzącym sezonie pod patronatem zarówno Komisji Młodzieżowej, jak i Zarządu Okręgu.

W czasie spotkania wręczone zostały legitymacje, odznaki i zaświadczenia dla świeżo upieczonych Instruktorów Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej.

Podczas dyskusji poruszano wiele ważkich tematów, wśród nich zasady organizacji tegorocznych zawodów wędkarskich dla aktywnych  opiekunów młodzieży z poszczególnych kół i kryteria przyznawania zaproszeń na tę imprezę, która odbędzie się pod koniec sezonu.

Antoni Rogulski
                                                                                   Jolanta Stefanek