Aktualności | 2011-08-05 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich

W dniach 28-31 lipca Okręg PZW w Katowicach był gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady w Sportach Wędkarskich . W zawodach,  przy sprzyjającej aurze uczestniczyło 65 zawodników (20 drużyn) z 14 okręgów . Uroczyste otwarcie Olimpiady odbyło się na gościnnej Ziemi  Siewierskiej w Zajeździe Leśnym.  Przybyłych  zawodników , trenerów, opiekunów  i  gości przywitał  wiceprezes ds. młodzieży ZO PZW  w Katowicach  Zbigniew Mośko . Odczytał też list wiceprezesa ds. młodzieży i sportu ZG PZW Mirosława Iwańskiego .

Kolejnego dnia, od wczesnych godzin porannych ,  uczestnicy olimpiady rozpoczęli rywalizację  w dyscyplinie spławikowej. Rywalizacja odbywała się na zbiorniku „Przeczyce”. Na łowisku , bardzo dobrze przygotowane do zawodów (za co dziękujemy włodarzom koła Siewierz ), osiągnięto bardzo dobre wyniki . Zwycięzcy każdej kategorii  złowili średnio po 4 kg ryb. Drugą część dnia  wypełniły zawody rzutowe. Dominowali w nich zawodnicy reprezentacji Polski w tej dyscyplinie i to oni  zwyciężali w swoich kategoriach wiekowych.  Jednakże, w wielu przypadkach, czuli oddech na plecach rywali.

Trzeci dzień zmagań Olimpiadowych  uczestnicy rozpoczęli od wycieczki do Siewierza , gdzie zwiedzali średniowieczny Zamek Biskupów  Krakowskich oraz rynek.  W tym miejscu należą się duże słowa uznania dla kol. Romana Łysiaka , który był  kierownikiem  wycieczki .  W godzinach popołudniowych  rozpoczęły się zmagania młodych zawodników w dwóch konkurencjach. Test wiedzy ekologicznej  po raz kolejny pokazał  jaką dużą świadomość ekologiczną posiadają młodzi wędkarze . Ostatnią konkurencją  decydującą o zajętych miejscach w klasyfikacji generalnej  był test sprawnościowy . Konkurencja ta, polegająca na trafnym rzucaniu piłeczką do celu , pochodzi bezpośrednio z łowiska , gdzie trafne nęcenie ma fundamentalny wpływ na końcowy wynik zawodów. Tym razem nie było inaczej. Dzięki celnym rzutom zawodnicy  tasowali się w końcowej klasyfikacji.  Warto dodać , że poza konkursem w rywalizacji uczestniczyła zaprzyjaźniona drużyna z Ostravy.

Po zakończeniu zmagań Olimpiadowych  nastąpiło uroczyste zakończenie . Zaszczycili je swoją obecnością Wiceprezes ds. sportu i młodzieży  ZG PZW i jednocześnie Prezes ZO PZW  w Katowicach Mirosław Iwański, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, wiceprezes ds. sportu ZO PZW w Katowicach Lech Gorczyński -  jednocześnie Przewodniczący GKS przy ZG PZW , Przewodniczący Rady ds. Młodzieży  Wiesław Miś,  a także opiekun  Rejonu I okręgu Katowice Mirosław Winiarski . Goście uhonorowali  zwycięzców i zwycięskie drużyny nie kryjąc słów uznania  za bardzo dobre przygotowanie i przeprowadzenie Olimpiady.  Podsumowując  Olimpiadę prezes  Iwański  przekazał podziękowania i złożył gratulacje od prezesa ZG PZW Eugeniusza Grabowskiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim , którzy przyczynili się do dobrego przygotowania imprezy a szczególniesponsorom : Ministerstwu Sportu i Turystyki , Burmistrzowi Miasta i Gminy Siewierz, ChSPWiK w Chorzowie , Śląskim Siecią Internetowym , Robinson Sp. z o.o., Woj-Ziem Wojciech Ptak, Pepsi –Cola,  Hurtownia  Wędkarska  Ele-gant

II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich

Szczegółowe wyniki, a także migawki z imprezy   zamieszczamy poniżej.

II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich [491,91 KB]