Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Gdańsk 2011

Aktualności | 2011-09-04 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Gdańsk 2011

W dniach 25-28 sierpnia 2011 roku na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich - "Sport wszystkich dzieci” pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk. Organizatorem olimpiady był Zarząd Okręgu w Gdańsku na zlecenie Rady ds. Młodzieży ZG PZW. Zawody zaliczane są do punktacji Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży Wędkarskiej.

Olimpiada była finansowana ze środków:
- Ministerstwa Sportu i Turystyki w programie „Sport Wszystkich Dzieci” 2011
- Polskiego Związku Wędkarskiego

Zawody spławikowe  rozegrane zostały na Kanale Śledziowym, w miejscowości Trzcińsko,  trójbój  rzutowy na boisku  sportowym w Wiślince a pozostałe konkurencje w miejscu zakwaterowania w ośrodku Alma II na Wyspie Sobieszowskiej.

Okręg PZW w Katowicach był reprezentowany przez dwie 3 osobowe drużyny pod opieką członków Okręgowej Komisji Młodzieżowej : Roman Łysiak, Antoni Rogulski i Tadeusz Chaber.

W olimpiadzie udział brali:

Katowice I    - Wodecki Arkadiusz  (do 12 lat)

- Molin Marcin             (do 14 lat)

- Kowalski Patryk        (do 16 lat)

Katowice II   -  Kurda Denis              (do 12 lat)

- Szewczyk Marcin      (do 14 lat)

- Knoppik Łukasz        (do 16 lat)

Powiększ

Udział  naszych drużyn należy zaliczyć do udanych. W klasyfikacji  generalnej drużyna Katowice I zajęła 3 miejsce , a Katowice II 7 miejsce na 17 biorących udział.

Na piątkę spisała się drużyna Katowice I , która zajęła drużynowo 1 miejsce w teście wiedzy ekologiczno-wędkarskim oraz w zawodach spławikowych.

W klasyfikacji generalnej indywidualnie kol. Marcin Molin zajął  1 miejsce, Marcin Szewczyk  4 miejsce w kat. do 14 lat , Patryk Kowalski  2 miejsce w kat. do lat 16.

Tradycyjnie zorganizowana została również wycieczka. Tramwajem wodnym  uczestnicy dotarli do historycznego śródmieścia Gdańska, gdzie zwiedzono Dwór Artusa oraz Muzeum Bursztynu.

Podziękowanie należy się organizatorowi za dołożenie starań, i sprawne przeprowadzenie imprezy.