XXX Okręgowy Zjazd Delegatów. Delegaci wybrali władze i organy Okręgu PZW w Katowicach

Aktualności | 2013-07-01 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

XXX Okręgowy Zjazd Delegatów

W dniu 30 czerwca w Auli Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu odbył się XXX Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach. W zjeździe uczestniczyło 169 Delegatów wybranych w kołach, członkowie ustępujących władz i organów Okręgu i zaproszeni goście .

Z ramienia Zarządu Głównego przybył kol. Maciej Brudziński wiceprezesa  ZG jednocześnie prezes ZO w Częstochowie. Janusz Wrona dyr. departamentu rybołówstwa MRiRW

Arkadiusz Chęciński wicemarszałek Zarządu Województwa Śląskiego, Mirosław Purzycki prezes ZO w Toruniu, Janusz Śledzik przedstawiciel Starosty Będzińskiego,  Jan Grunt, Rudolf Lisik, Ewald Poloczek czł. honorowi PZW.

Sekretarze Zjazdu kol. Janusz Olszewski, Mirosław Winiarski odczytali pisma skierowanego do Zjazdu przez Wojewodę Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, oraz wicemarszałka Zarządu Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy.

Zjazd podsumował działalność Zarządu Okręgu w kadencji 2009 – 2012, zdecydowaną większością głosów udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Delegaci  dokonali wyboru prezesa ZO oraz członków zarządu okręgu, okręgowej komisji rewizyjnej, okręgowego sądu koleżeńskiego, delegatów ich zastępców na XXX Krajowy Zjazd Delegatów PZW.

Mirosław IwańskiDo wyborów na Prezesa Zarządu Okręgu zgłosiło się dwóch kandydatów:

kol. Mirosław Iwański kol. Włodzimierz Nocuń

W głosowaniu tajnym większością głosów Prezesem Okręgu PZW w Katowicach na bieżącą kadencję 2013-2016 wybrany został  kol. Mirosław Iwański  (118 głosów).

W czasie Zjazdu poruszono wiele istotnych tematów dotyczących wędkarstwa.

Delegaci podjęli obszerną uchwałę programową.

Podjęto uchwałę o wystąpieniu do XXX Krajowego Zjazdu Delegatów PZW o nadanie tytułu Członka Honorowego PZW.

Protokół Komisji Skrutacyjnej nr 3    [1,09 MB]

Protokół Komisji Skrutacyjnej nr 4    [546,1 KB]