0

Spławikowe Mistrzostwa Polski Młodzieży U14 i U18 Poznań 2013

Aktualności | 2013-07-18 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 6-7.07.2013 roku Okręg PZW w Poznaniu był organizatorem Spławikowych Mistrzostw Polski Młodzieży U14 i U18, które zostały rozegrane na łowisku rezerwowym w Rogoźnie. Do rywalizacji stawiło się 41 kadetów i 58 juniorów. Nasz Okręg PZW w Katowicach reprezentowało po pięciu kadetów i juniorów.

Po przeprowadzonym treningu na jeziorze Rogozińskim i zapoznaniu się zawodników z jej rybostanem było wiadomo, że decydującą rybą stanowiącą o wyniku zawodów będzie leszcz, a w dalszej kolejności płoć i ukleja.

W pierwszej turze zawodów przy dość słonecznej pogodzie zawodnikom dopisały dobre brania ryb. W kat. juniorów kol. Marcin Kurzepa z Okręgu PZW Katowice zdobył 6540 pkt, wygrywając sektor ustanowił wynik zawodów pierwszej tury, a w kat. kadetów kol. Mirek Robert z Okręgu PZW Katowice  uzyskał 4950 pkt zajmując 2 miejsce w sektorze.

Druga tura była pełna emocji , nie zawiedli nasi faworyci. W klasyfikacji końcowej okazało się że po trzech zawodników w obu kategoriach  zdobyło po 3pkt, a o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej zadecydowała waga ryb.

Mistrzem Polski w kat. U18 został kol. Marcin Kurzepa z Okręgu PZW Katowice.

W kat. U14 kol. Robert Mirek z Okręgu PZW Katowice został II Wicemistrzem Polski.

Przypomnimy że kol. Marcin Kurzepa w ubiegłych dwóch latach startując w Mistrzostwach Polski dwa razy zajmował 3 miejsce, a kol. Mirek Robert jest utalentowanym rzutowcem i z powodzeniem startuje w zawodach krajowych i międzynarodowych.