Kwietniowe Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu

Aktualności | 2014-04-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Kwietniowe Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu

W dniu 23 kwietnia w siedzibie okręgu odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu poświęcone istotnym problemom regulującym planową i bieżącą działalność Okręgu. W przyjętym programie obrad omówiono 14 projektów uchwał, które zostały przedstawione przez członków Prezydium odpowiedzialnych za poszczególne dziedziny życia związkowego funkcjonujące w PZW, a następnie w formie uchwały zostały przyjęte do realizacji.

Prezes ZO Mirosław Iwański przedstawił i omówił uchwałę w sprawie przystąpienia wspólnie z zaprzyjaźnionym związkiem wędkarskim Ostrawa do programu operacyjnego pozyskiwania środków unijnych na realizację przedsięwzięć zwiększających majątek Okręgu oraz funkcjonalne jego wykorzystywanie w realizacji zadań statutowych PZW.

W dalszej swojej wypowiedzi zakomunikował, że nawiązał współpracę z Redakcją Dziennika Zachodniego na cykliczne co sobotnie publikowanie w gazecie wydarzeń jakie w ramach działalności związkowej odbywają się w kołach, rejonach i okręgu. Pierwsze takie publikacje zostały już zamieszczone w dniach 12 i 19 kwietnia br. Jednocześnie zwrócił się do członków ZO, Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, członków zarządów kół, opiekunów rejonu i przewodniczących komisji problemowych o prezentowanie za pośrednictwem biura ZO na łamach sobotniego Dziennika Zachodniego swoich zamierzeń, dokonań i osiągnięć.

Wiceprezes ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski omówił zasady przeprowadzania egzaminów na kartę wędkarską w kołach przypominając, że mają one dotyczyć jedynie znajomości przepisów z ustawy o rybactwie śródlądowym. Przedstawił do przyjęcia uchwałę w sprawie powołania komisji egzaminacyjnej w kole Bieruń Stary oraz odwołania z komisji finansowej kol. Józefa Skorupińskiego. Prezydium podjęło uchwały.

Wiceprezes ds. gospodarczych Konrad Ciura przedstawił i uzasadnił potrzebę podjęcia uchwał w sprawie: okresowego zamknięcia do wędkowania zbiornika Nieboczowy nr 601 oraz Madejski nr 742, zezwolenia na zorganizowanie zawodów nocnych na zbiorniku Paruszowiec nr 608, wydania wtórników zezwoleń na wędkowanie na wodach Okręgu PZW w Katowicach, wykonania odpisu ze składki okręgowej Koła nr 116 Nadleśnictwo Brynek na zarybienie zb. Potempa nr 811, zakupu samochodu marki Ford Transit, zatwierdzenie regulaminu łowiska licencyjnego nr 646 „Gzel Mały” i Koła PZW nr 11 Chrzanów Fablok. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

Wiceprezes ds. młodzieży Zbigniew Mośko przedstawił do odznaczeń Wzorowy Młody Wędkarz po dwóch kandydatów z kół: Katowice-Bogucice, Knurów i Rydułtowy oraz jednego kandydata z koła Odra. Ponadto na wniosek komisji ds. młodzieży wystąpił o nadanie tytułu Instruktora szkolenia młodzieży wędkarskiej PZW dla 39 kandydatów. Wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i przyjęte stosownymi uchwałami.

W dalszej części obrad Prezydium wysłuchało ustnych sprawozdań z prac poszczególnych komisji problemowych i rzecznika dyscyplinarnego ZO, które przebiegają zgodnie z przyjętymi planami działania i bieżącymi potrzebami.

Rzecznik dyscyplinarny kol. Tadeusz Wnorowski omówił przebieg szkoleń rzeczników dyscyplinarnych kół z nowych przepisów jakie będą obowiązywały od 1 maja br.

W dniu 27.04.2014 r. o godz. 10,00  w siedzibie Okręgu PZW w Katowicach przeprowadzi dodatkowe szkolenie dla pozostałych rzeczników, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć we wcześniej zaplanowanych terminach.

Prezydium wysłuchało także informacji z działalności rejonów. Opiekun rej. VII wiceprezes ds. gospodarki rybacko-wędkarskiej Konrad Ciura złożył relację ze spotkań jakie odbyły się z byłymi użytkownikami oś. wypoczynkowo-wędkarskiego „Bezchlebie”. Ustalenia organizacyjne jakie przyjęto na spotkaniu 26.03.14 r. w siedzibie ZO w Katowicach w zakresie korzystania z ośrodka zostały podważone przez byłych  użytkowników na spotkaniu w dniu 7 kwietnia br. z naruszeniem regulaminu ośrodka zatwierdzonego uchwałą nr 68/2013 r. ZO z dnia 19.12.2013 r. Ponieważ nakłady ośrodka są  własnością ogólnookręgową, z której mają prawo korzystać wszyscy członkowie PZW zrzeszeni w OPZW Katowice, komisja gospodarcza i finansowa rozważy zawarcie umów użyczenia z kołami, które będą przestrzegać obowiązujących norm prawnych w Związku lub udostępni korzystanie z ośrodka na zasadzie indywidualnej rezerwacji wszystkim członków zrzeszonym w Okręgu.

W sprawach różnych Prezes okręgu złożył wniosek o podjęcie uchwały w sprawie powołanie komisji ds. promocji i kontaktów z mediami proponując jednocześnie na przewodniczącego kol. Antoniego Bluszcza. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu