VI Okręgowej Olimpiady młodzieży wędkarskiej za nami

Aktualności | 2014-06-12 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Zmagania młodych adeptów wędkarstwa  odbywały się na urokliwym zbiorniku koła nr. 72 Zamet Tarnowskie Góry w Piniowcu oraz obiektach sportowych lokalnej drużyny piłkarskiej . Coraz większe zainteresowanie Olimpiadą potwierdziła rekordowa ilość ponad 50 uczestników z 14 kół .

Zawodnicy wykazali umiejętnościami  w czterech konkurencjach , pokazali jak łowią ryby , jak celnie trafiają w konkurencjach rzutowych i sprawnościowych oraz wykazali się wiedzą ekologiczno – wędkarską . Suma tych czterech konkurencji wyłoniła tegorocznych zwycięzców i tak w klasyfikacji drużynowej na I i II miejscu uplasowały się drużyny koła Zamet Tarnowskie Góry  a na III zawodnicy koła z Bytomia.

Indywidualnie zaś rywalizacja przebiegała w trzech grupach wiekowych do lat 12, 14 i 16, zwycięzcami swoich kategorii zostali w najmłodszej grupie Sebastian Tomanek z koła w Siemianowicach Śl. przed Bartoszem Bublem z koła w Bytomiu oraz Grzegorzem Frankiem z koła KWK Śląsk z Rudy Śl. W kategorii do lat 14 zwyciężył Robert Mirek przed Wojciechem Tkaczenko z koła Halemba z Rudy Śl. III miejsce wywalczył Tomasz Swaryczewski z Bytomia. Bardzo zacięta była rywalizacja wśród 16 latków gdzie o kolejności pierwszy  trzech  miejsc decydował jeden pkt. I tak najlepszym okazał się Piotr Tomanek z Siemianowic przed Patrykiem Morawcem z Zametu T.G. a III miejsce  Jan Kołodziejczyk z Borynia .

Osiągnięte wyniki wykazały jak duży wkład pracy w przygotowanie zawodników wkładają rodzice, opiekunowie , instruktorzy, którzy licznej grupie dopingowali swoich podopiecznych za co serdecznie dziękujemy .

Słowa uznania należą się także organizatorom i sędziom  za bardzo dobrze przeprowadzoną  olimpiadę.

Olimpiadę uświetnili przedstawiciele miasta Tarnowskich  Gór w osobie panią  Burmistrz Jolantę Tuszyńską  oraz władz okręgu PZW w Katowicach z prezesem Mirosławem Iwańskim na czele , honorując na zakończenie zwycięzców.

W imieniu członków komisji ds. młodzieży serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji przedstawicielom koła Zamet TG , opiekunom oraz rodzicom .

VI Okręgowa Olimpiada w Sportach Wędkarskich [496,87 KB]